Skuteczny sposób na komary – mamy dla Ciebie kilka cennych porad

0
3745
Encephalitis, Yellow Fever, Malaria Disease or Zika Virus Infected Culex Mosquito Parasite Insect Macro on Green Background

Komary jak co roku są zmorą każdego z nas. Jednak istnieją sprawdzone sposoby na pozbycie się ich z naszego otoczenia. Komary bowiem nie lubią niektórych roślin, unikają ich jak ognia, a dzięki temu my możemy cieszyć się przestrzenią wolną od tych owadów.

Jakich roślin nie lubią komary

Częste opady i wysokie temperatury to idealne warunki dla komarów. W ostatnich latach znów mamy do czynienia z istną plagą. Zamiast używać środków chemicznych, świec czy kadzidełek, lepiej zastosować naturalne sposoby na komary. Dziś podpowiemy Wam jak w skuteczny sposób pozbyć się komarów z naszego ogródka za pomocą roślin. Niektóre z nich z powodzeniem będą rosły również na naszych balkonach.

DZISIAJ GRZEJE:  Muffinki jajeczne z papryką i cukinią, to przepis na niskokaloryczne, szybkie śniadanie

Lawenda skutecznie odstrasza komary

 

Naszym numerem jeden jest lawenda. Ludzie kochają jej zapach. Komary z kolei obchodzą ją z daleka. Olejek lawendowy sprawdzi się również, gdy nasączysz np. wstążkę i zawiesisz ją w drzwiach czy oknie, komary stracą wtedy chęć wlatywania do domu. Olejek lawendowy może też być z powodzeniem stosowany jako naturalny odświeżacz powietrza.

Mięta pieprzowa na komary 

Posadzenie mięty w naszym ogródku nie tylko odstraszy komary, ale posłuży nam również jako świetny dodatek do orzeźwiających napojów czy różnego rodzaju dań. Mięta pieprzowa stosowana miejscowo w postaci olejku eterycznego działa odstraszająco na komary nawet do 45 minut. Olejek miętowy można aplikować na skórę bezpośrednio z rośliny, pocierając się jej liśćmi.

DZISIAJ GRZEJE:  Jak zrobić płyn do dezynfekcji rąk? Oto prosty przepis

Nagietki udekorują nasz ogród i odstraszą komary

Nagietkiem warto obsadzić nasze rabaty i balkony. Odwdzięczy się to nam przestrzenią wolą od złośliwych komarów i much. Kwiaty te zawierają związek zwany złocieniem, który ma szczególnie nieprzyjemny zapach dla różnych owadów, w tym komarów. Nagietki wydzielają go wraz z inną naturalną substancją chemiczną znaną jako tiofen. W rezultacie komary i inne szkodniki nie lubią latać w ich pobliżu.

DZISIAJ GRZEJE:  Przepis na domową pastę z lubczyku - zamknij smak lata w słoiku
DZISIAJ GRZEJE:  Te znaki zodiaku są skazane na porażkę. Sprawdź co czeka Cię w przyszłości

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here